Mam na imię Mariusz i jestem z Łodzi, z Widzewa, choć moje dzieciństwo to Chojny. 

Od wielu lat leży mi na sercu dobro Łodzi, historia i wielokulturowość tego miasta.

Od 2006 roku prowadziłem działania, które doprowadziły do wpisania do gminnej i wojewódzkiej ewidencji zabytków zapomnianego i zdewastowanego cmentarza ewangelicko – augsburskiego z XIX w. w Łodzi na Olechowie.

Działania te zostały zapisane i udokumentowane na stronie

Cmentarz ewangelicki na Olechowie

W 2007 roku założyłem „Rowerową Łódź”, nieformalną grupę propagującej rower jako ekologiczny środek transportu miejskiego, która do dziś funkcjonuje i prowadzona jest przez łódzką Fundację Normalne Miasto – Fenomen

W latach 2017 i 2018 byłem współorganizatorem dwóch ogólnopolskich seminariów “Cmentarze, milczący świadkowie historii” dotyczących opuszczonych i zapomnianych cmentarzy ewangelickich w województwie łódzkim.


2017„Cmentarze – milczący świadkowie historii. Cmentarze ewangelickie woj. łódzkiego: historia, inwentaryzacja, renowacja.”

2018„Cmentarze, milczący świadkowie historii”. Edycja druga.

Jestem autorem strony Schrony w Łodzi i propaguję wiedzę z zakresu II wojny światowej i okresu “zimnej wojny” pod kątem działań obrony cywilnej.

W 2022 roku realizuje projekt związany z cmentarzem ewangelicko – augsburskim z XIX w. na Janowie dzięki Stypendium artystycznemy Miasta Łodzi.